2024 ÖĞRETMEN ATAMA TAKVİMİ! Öğretmen atamaları ne zaman açıklanacak 2024? MEB Öğretmen atama sayısı ve branş dağılımı belli mi?

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmen atama sayısı ve kadro-branş dağılımı hakkındaki detayları kamuoyuyla paylaşılacaktır. 2024 öğretmen atama sayısı ve branş dağılımı açıklandı mı merak ediliyor. Öğretmen atama takvimiyle ilgili son gelişmeler yakından takip ediliyor. 2024 yılında gerçekleşecek öğretmen atamalarına dair bilgiler bugün belli olacaktır. MEB Öğretmen atama sayısı ve branş dağılımı açıklandı mı? Detaylar haberimizdedir…

ÖĞRETMEN ATAMALARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK 2024?

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin merakla beklenen öğretmen atamaları ile ilgili açıklamada bulunuyor. Bakan Tekin, “Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla Hazine ve Maliye bakanımız ve ilgili kurmaylarıyla görüşme ve toplantılar yaptık. 20 bin öğretmen ataması konusunda uzlaştık.” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin

ÖĞRETMEN KADRO VE BRANŞ DAĞILIMI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Bakan Tekin’in açıklamasına göre; sınıf öğretmenliği için 3 bin 263, özel eğitim öğretmenliği için 2 bin 499, rehberlik öğretmenliği için bin 597, din kültürü ve ahlak bilgisi bin 594, İngilizce 968 öğretmen atanacak.

ÖĞRETMEN ATAMASI BAŞVURULARI NE ZAMAN 2024?

20 Mayıs’ta başlayacak atama başvurularına ilişkin sürecin ayrıntıları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından duyurulacak.

Ülkemizin her alanda uluslararası rekabet gücünü artırmak, toplumsal gelişimde devamlılık sağlamak ve evlatlarımızı nitelikli bir eğitimle buluşturmak için insan kaynaklarımızı güçlendirmek istiyoruz.

Bu kapsamda Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde ele aldığımız, Hazine ve Maliye… pic.twitter.com/gYwAwuC6y3

— Yusuf Tekin (@Yusuf__Tekin) May 7, 2024

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir