Demirören’den ‘Eylem Tok’ baskısı: Muhabirden açıklama geldi

Yazar Eylem Tok’un 17 yaşındaki oğlu T.C’nin Oğuz Murat Acı’nın ölümüne ve 4 kişinin yaralanmasına neden olduğu kazayla ilgili iddialar ortaya atıldı. Bu olayın haber yapılması istendiğinde, DHA muhabiri Rojda Altıntaş’ı arayan ve Yıldırım Demirören’in eşi Revna Demirören’in şoförü olduğunu iddia eden ‘İlker’ isimli bir kişi, haberin normal bir kaza haberi gibi servis edilmesi gerektiğini belirtti. Bu şekilde haber DHA tarafından servis edildi.

Ses kayıtlarıyla ilgili ortaya çıkan bilgiler sosyal medyada büyük ilgi uyandırdı. Ayrıca paylaşılan bir görselde Revna Demirören’in DHA muhabiri Rojda Altıntaş ile görüntülü bir şekilde konuştuğu görüldü.

DHA muhabiri Rojda Altıntaş, Yıldırım Demirören’in şoförünün kendisini arayarak ‘Eylem Tok’ haberi için baskıya maruz kaldığını doğruladı. Altıntaş, ailevi endişelerinden dolayı sustuğunu ancak ses kayıtlarını paylaşarak konuyu açığa çıkardığını belirtti.

Yazar Eylem Tok’un oğlu Timur C.’nin karıştığı ve bir kişinin hayatını kaybettiği kazanın haber olmaması için Demirören Ailesi’nin devreye girdiği ortaya çıktı. Bir ses kaydında, Revna Demirören’in şoförü olduğunu söyleyen İlker isimli kişi, DHA muhabiri Rojda Altıntaş’ı arayarak kazanın haber yapılmamasını istedi.

Altıntaş, yaşadığı baskıya rağmen ses kayıtlarını sosyal medyada paylaşarak konuyu açıklığa kavuşturdu. Muhabir, yaşadığı bu olaylar nedeniyle işsiz kalmayı göze aldığını ve hukuki süreci başlattığını ifade etti. Altıntaş’ın açıklamalarıyla birlikte, olayla ilgili daha fazla bilgi ve detay ortaya çıkmış oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir